Menu

Povrchová úprava PVC profilov

Už mnoho rokov dominujú na trhu okná z PVC profilov, ako lacnejší variant klasických drevených okien. Okná z PVC profilov sa používajú prevažne na bytových domoch, priemyselných stavbách a na objektoch, kde sú požiadavky na maximálne zníženie investičných nákladov. Časy, keď PVC okná boli len biele, sú už dávno preč. Výrobcovia profilov ich dodávajú v niekoľkých farebných odtieňoch. Táto farebná škála je však obmedzená a investor častokrát nie je schopný nájsť vhodný odtieň pre jeho farebnú kombináciu s fasádou. Preto niektorí väčší výrobcovia PVC okien uvažujú o lakovaní profilov na konkrétny odtieň podľa požiadavky zákazníka, pričom hľadajú možnosti na maximálne skrátenie dodacej lehoty. Pre takýchto zákazníkov máme konkrétne riešenia.

Leif and Lorentz 
ponúka na takéto účely dva typy automatov B3 s pevne osadenými pištoľami. Ich prostredníctvom sa PVC profily ešte pred formátovaním povrchovo upravia na požadovaný odtieň a až následne pokračujú do výrobného procesu finalizácie okien.

Celý proces je veľmi jednoduchý...

PVC profily sa zoradia na valčekovej dráhe pred striekacím automatom a povrchovo sa očistia na to určeným tekutým čističom. Následne sú prepúšťané striekacím automatom, pričom dochádza k samotnej povrchovej úprave. Povrchovo upravené profily sú ukladané do stojanov, kde náter vytvrdzuje pri teplote cca 20oC 8 hodín. Proces vytvrdzovania je možné skrátiť sušiacim tunelom. PVC profil je počas aplikácie náterovej hmoty vedený kabínou automatu pomocou šablóny. Táto šablóna zabezpečuje to, aby boli lakované len požadované plochy PVC profilu a zbytok ostal biely.

lakovanie pvc profilov
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča