Certifikácia a testovanie povrchovej úpravy eurookien

Program EverSumer je zameraný na testovanie drevených vzoriek upravených materiálmi z triedy „TOP QUALITY“. Tento test spočíva v dlhodobom letnom období (1 rok) pri pôsobení teplôt, relatívnej vlhkosti vzduchu, dažďových zrážkach a slnečného žiarenia v podstatne silnejšej miere ako je bežné v našom klimatickom pásme.
Po dobu 12 mesiacov sú vzorky vystavené týmto náročným podmienkam. Prvých 6 mesiacov je to v tropickom prostredí v Townsville (letné obdobie v Austrálii) a následne ďalších 6 mesiacov v subtropickom prostredí na Miami (taktiež v letnom období na Floride).
Po vyhodnotení testu testovacou spoločnosťou ATLAS MATERIAL TESTING TECHNOLOGY boli materiály z triedy „TOP QUALITY“ vyhodnotené ako spĺňajúce minimálnu životnosť povrchovej úpravy pri oknách na 10 rokov a pri okeniciach na 6 rokov.
Testovací program WorldWide je pokračovaním testovacieho programu EverSummer. Pokiaľ EverSummer zahŕňal len dve testovacie oblasti, program WordWide monitoruje výrobky Renner Italia po dobu 3 rokov v piatich lokalitách.
Okrem už spomínaných Tonwnsville (Austrália) a Miami (Florida) sú výrobky vystavené poveternostným vplyvom v púšti vo Phoenixe (Arizona), v Singapure (extrémna vlhkosť) a v ruskom Krasnodarsku (veľmi chladné počasie)
Program WorldWide bol ukončený v roku 2013.

 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča