Menu

Oleje a vosky na drevo sú stále žiadanejším sortimentom na povrchovú úpravu dreva. Majú široké uplatnenie v priemyselnej výrobe, ale taktiež aj v domácnosti. Oleje a vosky chránia drevo pred poveternostnými podmienkami tým najprirodzenejším spôsobom. Ich úlohou nie je vytvárať na povrchu lakový film, ale impregnovať drevo do hĺbky a tým vytvárať prírodný vzhľad upravených povrchov. Tieto materiály majú široké uplatnenie pri povrchovej úprave exteriérových prvkov ako sú napríklad zrubové stavby, drevodomy, pergoly, ploty, záhradný nábytok, terasové dosky...

V interiéri sú to hlavne schody, podlahy a taktiež určité dizajnové typy nábytku. Využívajú sa taktiež pri imitácii starého dobového nábytku, ale aj pri modernom interiérovom dizajne, kde sa kladie dôraz na prirodzený matný vzhľad povrchov bez nežiadúceho lakového filmu. Vo veľkej miere sa oleje a vosky využívajú pri rekonštrukcii dobových stavieb, ktoré sú v ochrannej správe pamiatkového ústavu, ako sú napríklad hrady, zámky, kaštiele, meštianske domy...

Základom týchto materiálov sú prírodné oleje a vosky. Žiadna z použitých prísad neobsahuje aromatické uhľovodíky a tým sú tieto materiály plne v súlade s normami EN71 a DIN53169, teda sú vhodné aj na povrchovú úpravu detského nábytku a hračiek.

Aplikácia olejov a voskov je veľmi jednoduchá. Hoci je možné ich aplikovať aj striekaním, takmer vždy sa aplikujú ručne. Na povrch sa nanášajú pomocou štetca, valca, prípadne handrou. Týmto spôsobom je docielená dokonalá aplikácia a rovnomerný nános.

Na interiérové prvky sa olej aplikuje v 1-2 nánosoch, na exteriérové prvky sú to až 3 nánosy, pričom pre exteriérové použitie sa využíva vo veľkej miere aj hĺbková impregnácia.

olej na interier
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča