Švajčiarsky výrobca olejov a voskov na povrchovú úpravu drevených povrchov trvale vystavených extrémnym poveternostným podmienkam. Spoločnosť Diotrol bola založená v roku 1920. Je to rodinná firma opierajúca sa o 80 ročné skúsenosti pri vývoji a výskume povrchových úprav dreva založených na báze prírodných olejov a voskov.

Ochrana dreva v extrémnych podmienkach

Sídlom spoločnosti DIOTROL je lokalita obklopená alpským vysokohorským prostredím a jej výrobky sú svojím zložením orientované na ochranu drevených povrchov vystavených týmto extrémnym výkyvom počasia. Z hľadiska nadmorskej výšky, nie je problémom len vplyv dažďa, chladu a vetra, ale aj pôsobenie slnečného ultrafialového žiarenia, ktoré má vo vyšších nadmorských polohách vyššiu intenzitu. Pôsobenie slnečného UV žiarenia je znásobované v zimnom období a to jeho odrazom od snehom pokrytého povrchu, ktorý pôsobí ako zrkadlo. Ďalším dôležitým faktorom sú veľmi rýchle zmeny teplôt vonkajšieho prostredia.

Takto vystavené drevené povrchy sú veľmi degradované poveternostnými vplyvmi a potrebujú dôkladnú ochranu dostatočne odolávajúcu týmto podmienkam. Zameraním spoločnosti DIOTROL je vývoj, výskum a výroba náterových hmôt na báze prírodných olejov a voskov. Tieto materiály sú podľa určenia použitia buď na čisto olejovej báze, alebo na báze olejovej emulzie rozpustnej vo vode. Orientácia výrobkov je na profesionálnu povrchovú úpravu zrubových stavieb, dreveníc, chát a všetkých drevených konštrukcií vystavených vonkajšiemu prostrediu. Výrobky sú svojimi parametrami určené na najnáročnejšie povrchy, čo sa týka požiadaviek na životnosť náterov, aplikáciu a vzhľad. Súčasťou systémov je široký doplnkový sortiment, ktorý dotvára celkový vzhľad a funkčnosť systémov povrchových úprav.

Sortiment spoločnosti DIOTROL

zahŕňa materiály zachovávajúce viditeľnú štruktúru dreva, vrátane čisto transparentnej povrchovej úpravy. Ale taktiež široký sortiment krycích olejových farieb určených na prekrytie drevenej štruktúry, ktoré sú z hľadiska svojho vzhľadu obľúbené hlavne v škandinávskych krajinách. Sortimentná skladba krycích farieb obsahuje taktiež najmodernejšie dizajnové požiadavky na krycie nátery s metalickým efektom, určené na dotváranie dizajnu moderných drevostavieb a drevených doplnkov určených na umiestnenie vo vonkajšom prostredí.

Okrem materiálov určených na povrchovú úpravu nových drevených povrchov, sa spoločnosť DIOTROL zaoberá aj riešením problémov údržby a opráv už existujúcich náterov od iných výrobcov. Jedným z hlavných zameraní v tejto kategórii je pomoc tým spotrebiteľom, ktorý pri stavbe zvolili nevhodný spôsob povrchovej úpravy, resp. zvolili nevhodný náter. V prevažnej miere sa jedná o povrchy z hľadiska vzhľadu veľmi poškodené, ktorých oprava je nevyhnutná a vyžaduje dlhoročné skúsenosti.

 

 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča