Bezfarebná povrchová úprava na zruby a drevenice

Pri požiadavke na transparentnú povrchovú úpravu je potrebné vysvetliť konečnému spotrebiteľovi jej dôsledky. Na prifarbenie náterov do vonkajšieho prostredia sa používajú pigmenty na báze oxidov železa. Tieto pigmenty majú veľmi dobré vlastnosti pri účinnom boji s UV žiarením. Preto je už dávno známe, že čím je farebný odtieň sýtejší (tmavší), za podmienky že obsahuje pigmenty na báze oxidov železa, je jeho životnosť dlhšia. Momentálne trendy v povrchovej úprave drevostavieb sú skôr v svetlejších odtieňoch. Preto je veľmi dôležitá skladba pigmentov a obsah oxidov železe v nátere. Samotné prísady rôznych UV filtrov v čisto transparentnom nátere sú nepostačujúce, pretože UV filter má len obmedzenú funkčnosť. Na začiatku je veľmi účinný, ale postupom času aj z dôvodu postupného úbytku náteru vplyvom pôsobenia počasia sa jeho funkcia stráca a nastáva tzv. skokový efekt. Po znížení účinnosti UV filtrov je náter v priebehu krátkeho časového úseku veľmi poškodený.   

V sortimente DIOTROL má transparentná povrchová úprava označenie DP-15. Jedná sa o odtieň, ktorý je svojím sfarbením takmer bezfarebný. DP-15 obsahuje veľmi jemne mleté pigmenty oxidov železa, ktoré vytvárajú na povrchu veľmi odolný štít proti UV žiareniu. V kombinácii s UV filtrami obsiahnutými v olejovej impregnácii (DIOTROL OIL IMPREGNATION) a v olejovej lazúre (DIOTROL NATURAL OIL) vytvárajú veľmi odolný systém, ktorý zabezpečuje dlhú ochranu dreva.

Olejové povrchové úpravy DIOTROL sa vždy aplikujú v 3 krokoch:

DIOTROL olejová impregnácia (OIL IMPREGNATION) DP-15
DIOTROL olejová lazúra (NATURAL OIL) DP-15
DIOTROL vosk (EDELWAX UV) - transparentný

Pri stavbách nachádzajúcich sa v nadmorskej výške viac ako 1500 m.n.m., sa odporúča aplikácia DIOTROL EDELWAX UV v dvoch vrstvách.

Presný postup aplikácie nájdete v aplikačných postupoch.

  bezfarebná ochrana dreva
  • Telefonické objednávky
   +421 48 4700 130
  • Objednávky e-mailom
   objednavky@alk.sk

  • Tovar na sklade
   expedujeme do 24hod.

  • Zákaznícky servis
   a starostlivosť
  • Kamenná predajňa

   Slovenská Ľupča