Tenko-vrstvové systémy na pergoly a ploty

Tento systém je určený na povrchovú úpravu záhradného nábytku, plotov, pergol a pod. Taktiež sa používa pri stavbe obytných domov na povrchovú úpravu všetkých drevených konštrukcií vystavených účinkom poveternostných vplyvov.

Systém vodou riediteľných impregnácií je farebne totožný s impregnáciami silnovrstvových systémov. Pokiaľ je povrchová úprava vykonávaná v dvoch krokoch, teda impregnácia je následne prelakovaná aj tenkovrstvovým lakom, môže byť na impregnovanie použitá impregnácia zo systému na povrchovú úpravu SSV (YM-M090-T3XX).
Ako vrchný lak sa následne použije materiál s označením RC-2030, ktorý je dodávaný ako transparentný a pred aplikáciou sa prifarbí použitou podkladovou impregnáciou do výšky 10-15%. 
Prifarbenie je dôležité nie len z hľadiska vzhľadu, ale aj farebnej stálosti a odolnosti proti UV žiareniu.
 
Pri požiadavke na jednokrokový systém s častejšou údržbou sa odporúča použitie voskovej impregnácie na vodou riediteľnej báze.
Táto impregnácia má výhodu v tom, že obsahuje aj vosk. Po troch nánosoch je povrch dôkladne naimpregnovaný a na povrchu je jemný voskový povlak.
Jej výhodou je, že pri údržbe nie je potrebné povrch brúsiť a postačuje len jeho očistenie. Po očistení sa môže aplikovať nový náter.
Označenie voskových impregnácii je RC-1X30 a tieto impregnácie je okrem štandardných odtieňov možné dodávať aj v odtieňoch zo systému povrchovej úpravy SSV.
Pri požiadavke na prelakovanie vrchným tenkovrstvovým náterom je možné použiť materiál s označením RC-2030.
Tenkovorstvové materiály sú určené okrem už spomínaných výrobkov aj na ochranu menej stabilizovaného dreva s vlhkosťou do 18% (hrady, masívne hranoly a pod.), viac exponované vonkajším vplyvom, pri ktorých je jednoduchá možnosť aplikácie opravného náteru.
 
Odporúčaná obnova povrchov pri použití tenkovrstvového systému je v intervale 2-5 rokov a je závislá na čase a intenzite pôsobenia poveternostných vplyvov.
 
Spôsob aplikácie:
Najvhodnejším spôsobom aplikácie týchto materiálov je natieranie, ale je ich možné aplikovať aj máčaním alebo striekaním.

 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča