Menu

Olejová impregnácia dreva Diotrol

Je prírodná olejová rozpúšťadlová impregnácia dreva s konzervačnými prísadami proti drevokazným hubám určená na impregnáciu drevených konštrukcií, zrubových stavieb, chát a dreveníc zhotovených z ihličnatého alebo listnatého dreva. Taktiež okien, okeníc, dverí, garážových brán a ostatných drevených prvkov vystavených pôsobeniu vonkajších poveternostných vplyvov. Vytvára vysokú odolnosť.

Zabezpečuje preventívnu ochranu voči hubám, plesniam a drevokaznému hmyzu, obsahuje UV stabilizátory a oxidy železa potrebné pre dôkladné zamedzenie poškodenia povrchu nežiadúcim UV žiarením. Tvorí základný náter pre aplikáciu ďalšej vrstvy Diotrol Natural oil (Diotrol prírodný olej) - ochranná olejová lazúra.

Nie je určená na použitie v obytných priestoroch (interiér) a maštaliach (chov zvierat). Pokiaľ sa jedná o vonkajšie konštrukcie, aplikácia impregnácie musí byť urobená zo všetkých strán daného dreveného prvku ešte pred montážou. Veľký dôraz je nutné klásť aj na dôkladnú aplikáciu impregnácie na priečne rezy.

Impregnácia je nízkosušinová, nízkoviskózna, obsahuje 16% sušiny pre ideálnu penetráciu do podkladu. Dodáva sa v konkrétnom odtieni, dokonale vsakuje do podkladu a na povrchu nevytvára žiadny film. Svojím zložením a viskozitou je predurčená na dôkladnú prípravu podkladu pred aplikáciou ďalších vrstiev systémov Diotrol.


Príprava podkladu a aplikácia impregnácie:

Systémy Diotrol sa aplikujú na surové drevo, kde je predpoklad dobrej priľnavosti (penetrácie) a preto by vlhkosť dreva nemala byť viac ako 15%. Pokiaľ je vlhkosť podkladu vyššia, má to za následok plytšiu penetráciu olejovej impregnácie do dreveného podkladu. Povrch musí byť dôkladne očistený, zbavený kôry, lyka, mastnoty, povrchovej živice a nečistôt. Povrchová živica sa musí očistiť pomocou nitro-rozpúšťadla, aby nebránila penetrácii impregnácie do podkladu. Impregnácia sa nanáša na hobľované, brúsené, vyrezávané resp. otesané povrchy. Z hľadiska priľnavosti, nie je nutné povrch pred aplikáciou impregnácie brúsiť. Pre dôkladné prefarbenie povrchu a jeho jednotnosť, sa odporúča povrch pred aplikáciou impregnácie obrúsiť brúsnym papierom o zrnitosti P100. Aplikuje sa štetcom sa len v takom množstve, ktoré dokáže vsakovať do podkladu, nakoľko nesmie na povrchu vytvárať film. Drevené prvky je nutné impregnovať zo všetkých strán, len tak sa zabezpečí ich dôkladná ochrana. Čas schnutia je 10-12 hodín.

Aby bola zabezpečená dokonalá ochrana pred vplyvmi pôsobenia počasia je nutné aplikovať aj ďalšie vrstvy na to určených vrchných náterov komplexných systémov Diotrol.

Oleje DIOTROL si môžete objednať v našom internetovom obchode.

 

 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča