Menu

UV ochrana dreva Diotrol Edelwax UV

Je bezbiocídna zmes prírodných olejov z obnoviteľných zdrojov v kombinácii s etylénovými voskami. Je určený na konečnú povrchovú úpravu drevených fasád, drevených konštrukcií, zrubových stavieb, chát a dreveníc, ktoré boli pred tým impregnované olejovou impregnáciou Diotrol, resp. olejovou lazúrou Diotrol a sú vystavené  pôsobeniu vonkajších poveternostných vplyvov.  

Obsahuje UV stabilizátori a oxidy železa, ktoré chránia povrch pred pôsobením UV žiarenia. Je tenkovrstvový olejovo-voskový náter s veľmi dobrou priľnavosťou k existujúcim náterom a na povrchu vytvára minimálny film. Aplikuje sa zvyčajne v jednom nánose. Svojou viskozitou je určený výlučne na natieranie. Jeho konzistencia znemožňuje aplikáciu hrubej vrstvy. Dodáva sa bezfarebný, na požiadanie, je možná dodávka aj v konkrétnom odtieni.

Používa sa hlavne na dreviny smrek, borovica, jedľa, červený smrek a douglaska. Vysoký obsah olejov a voskov zabezpečuje dôkladnú ochranu povrchu pred pôsobením vlhkosti a ochraňuje fasády pred priamym pôsobením dažďovej vody.

Edelwax je veľmi ľahko aplikovateľný materiál, ktorý sa bežne aplikuje v jednom nánose. Na fasády umiestnené vo vyšších nadmorských výškach (nad 1500m.n.m.) sa odporúča aplikácia v dvoch nánosoch s odstupom 24 hodín. Pri fasádach z červeného smreka sa aplikuje vždy v dvoch nánosoch. Má hodvábny lesk a neobsahuje žadne biocídy!

Príklady aplikácie:

Jednotlivé vrstvy do 1500 m.n.m. nad 1500 m.n.m. vždy
Drevina Smrek / Borovica Smrek / Borovica Červený smrek
Olejová impregnácia 1x DI-DP15 1x DI-DP15 1x DI-AW42
Olejová lazúra 1x DO-DP15 1x DO-DP15 -
Edelwax UV 1x Edelwax UV 1x Edelwax UV 1x Edelwax UV
Edelwax UV - 1 x Edelwax UV 1x Edelwax UV
UV ochrana dreva
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča