Menu

Diotrol Woodseal

Vlhkosť pôsobiaca na drevo umiestnené vo vonkajšom prostredí, je po UV žiarení jeho druhý najväčší nepriateľ. Voda vnikajúca do dreveného podkladu spôsobuje jeho rozmerové zmeny, ktoré sú dané napúčaním. Týmito zmenami dochádza k poškodzovaniu ochranných náterov. Schopnosť nasávania vlhkosti je v každom reze iná. Najnáchylnejšie sú priečne rezy, ktorých je na každej stavbe nezanedbateľné množstvo. Cez tieto rezy dokáže vnikať voda podstatne rýchlejšie a oveľa hlbšie.
Pri povrchovej úprave sa na priečne rezy často zabúda a časom vzniká problém, ktorý zásadne skracuje životnosť povrchovej úpravy. Hoci je povrch poškodený len v okolí priečnych rezov, nie je možné ho opraviť lokálne bez farebných nezrovnalosti s ostatnými časťami stavby. Preto sa v takýchto prípadoch pristupuje k celkovej obnove náteru.
Aby nedochádzalo k takýmto neželaným stavom, odporúčame po ukončení povrchovej úpravy naniesť na všetky priečne rezy ochranný náter DIOTROL WOODSEAL.

DIOTROL WOODSEAL je hustá olejová emulzia rozpustná vo vode. Aplikuje sa štetcom v tenkej vrstve na priečne rezy. Vtiera sa do štruktúry priečneho rezu a na povrchu vytvára veľmi tenký film. 

ochrana priečnych rezov
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča