Menu

Akryl-polyuretánové náterové hmoty

Akryl-polyuretánové náterové hmoty sa vyznačujú vysokou svetlostálosťou. Odolávajú pôsobeniu slnečného žiarenia prechádzajúceho cez presklené stavebné otvory a tým minimalizujú farebné zmeny lakovaných povrchov. Vyznačujú sa taktiež vysokou odolnosťou voči mechanickému namáhaniu a preto sú predurčené na použitie na tie najnamáhanejšie povrchy.

Svoje uplatnenie nájdu pri povrchovej úprave kuchynského a kúpeľňového nábytku, ale taktiež aj pri povrchovej úprave stolových pracovných dosiek a barových pultov. Využívajú sa aj pri výrobe interiérových dverí vyrobených prevažne z exotických dýh.
Sú nenahraditeľné pri povrchovej úprave pórovitých drevín, nakoľko dokonale vykresľujú drevené póry a zvýrazňujú prirodzený vzhľad drevených povrchov (Dub, Orech, Jaseň, Wenge...)

Pri drevinách veľmi citlivých na pôsobenie svetla ako napr. Javor, Čerešňa, Orech..., tieto materiály predlžujú čas počas ktorého dochádza k postupným farebným zmenám. Bez dodatočných UV stabilizátorov, resp. bez morenia s veľmi svetlostálymi moridlami, však nedokážu úplne zabrániť farebným zmenám povrchov.

Akryl-polyuretány sú vyrobené na báze akrylovej živice a zväčša sa tužia s 10-20% tužidla a vyznačujú sa dlhou životnosťou lakovej zmesi (16-24 hod.). 

 

 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča