Impregnácia Dioprim aktiv

Diotrol Dioprim aktiv je biela prírodná olejová rozpúšťadlová impregnácia dreva s konzervačnými prísadami proti drevokazným hubám. Je určená na použitie ako prvá vrstva pod krycie olejové systémy Diotrol. Zabezpečuje preventívnu ochranu ihličnatého a listnatého dreva používaného na výrobu drevených stavieb, okien, okeníc, garážových brán a drevených konštrukcií. Aplikuje sa natieraním, máčaním alebo striekaním. Nie je určená na použitie v obytných priestoroch (interiér) a maštaliach (chov zvierat). Pokiaľ sa jedná o vonkajšie konštrukcie, aplikácia impregnácie musí byť urobená zo všetkých strán daného dreveného prvku ešte pred montážou. Veľký dôraz je nutné klásť aj na dôkladnú aplikáciu impregnácie na priečne rezy.
 

Aplikácia:

Drevený podklad by mal byť pripravený s predpokladom dobrej priľnavosti (penetrácie). Podklad musí byť čistý, zbavený mastnoty a povrchovej živice. Pre dosiahnutie dokonalej penetrácie by vlhkosť podkladu nemala byť vyššia ako 15%. Pokiaľ je vlhkosť podkladu vyššia, má to za následok plytšiu penetráciu olejovej impregnácie do dreveného podkladu. Povrchová živica sa musí očistiť pomocou nitro-rozpúšťadla, aby nebránila penetrácii impregnácie do podkladu.
Olejová impregnácia Dioprim aktiv veľmi dobre vsakuje do dreveného podkladu a na povrchu nevytvára žiadny film. Svojím sfarbením do biela, zabezpečuje zjednocovanie farebných kontrastov na podklade a napomáha tak k veľmi dobrému celkovému prekrytiu podkladu. Svojím zložením a viskozitou je predurčená na dôkladnú prípravu podkladu pred aplikáciou ďalších vrstiev systémov Diotrol Long Life.
Aby bola zabezpečená dokonalá ochrana pred vplyvmi pôsobenia počasia je nutné aplikovať aj ďalšie vrstvy na to určených vrchných náterov.

impregnácia drevených prvkov
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča