Menu

Polyuretány na stoly a schody

Schody a stolové pracovné dosky patria k najnamáhanejším povrchom. Pri povrchovej úprave týchto plôch je obzvlášť dôležitý správny výber materiálu na povrchovú úpravu. Schody a pracovné dosky sú dennodenne vystavené mechanickému namáhaniu a musia byť preto odolné proti povrchovému poškriabaniu. Pri stolových pracovných doskách je okrem mechanickej odolnosti veľmi dôležitá aj chemická odolnosť voči bežne používaným tekutinám v domácnosti, čistiacim prostriedkom a alkoholu. Pri polyuretánových materiáloch je veľmi dôležitý aj správny výber vhodného základného laku, ktorý neobsahuje prísady spôsobujúce biele škrabance tvoriace sa medzi vrstvami základného a vrchného laku.
Takéto prísady sa bežne používajú z dôvodu zlepšenia brúsiteľnosti základných lakov. 
Materiály na povrchovú úpravu stolových pracovných dosiek a schodov tieto prísady obsahujú len v minimálnej miere a tým minimalizujú tento nežiadúci efekt.
Vrchné laky používané na tieto najnamáhanejšie povrchy sa vyznačujú veľkou tvrdosťou, ale zároveň sú dostatočne pružné, aby pri bežnom používaní nedochádzalo k ich praskaniu.
Na schody a pracovné dosky odporúčame použiť nasledovné materiály:

Základný lak:

FL-M005
- obsah sušiny 47% 
- použitie s tužidlom FC-M042 v objeme 50%

Vrchný lak:

FO-20M237

- obsah sušiny 33%
- použitie s tužidlom FC-M007 v objeme 50%

 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča