Produkty pre údržbu WPC

Drevoplastové ( WPC ) terasové dosky

Wood-Plastic Composite sú drevoplastové kompozitné materiály, vyrábané z drevených vlákien alebo drevenej múčky a termoplastov lisovaním za tepla. Je to moderný a estetický produkt pre exteriérové použitie. Považujú sa za nový trend v dopĺňaní dekorácií v záhrade a na terase. Pre ich prirodzený vzhľad sa využívajú nie len na terasy, ale aj ploty či obklady. Vyrábajú sa hladké, drážkované alebo reliéfne. Sú žiadané aj vďaka jednoduchej inštalácii, odolnosti a ľahkej údržbe. Používajú sa aj na veľmi namáhané plochy, ako sú okolia bazénov.

Drevoplastové materiály však nie sú úplne bez údržbové, ako sa to veľa predajcov týchto materiálov snaží prezentovať. Aby boli povrchy esteticky prijateľné, vyžadujú pravidelnú údržbu, ktorá spočíva v ich čistení a impregnovaní.

Údržba

Údržbu terasových WPC dosiek je vhodné robiť každý rok na jar. Pretože prvý rok dobre odoláva mnohým vonkajším vplyvom prostredia ako je vietor, vlhkosť, UV žiarenie ale aj biologickým škodcom a plesniam,s údržbou začíname nasledujúci rok po inštalácii. Po prvej sezóne a po zime, keď zmizne sneh a na terasu zasvieti jarné slnko, je vhodné spraviť jarnú údržbu. Pokiaľ chceme udržiavať vzhľad terasy na vysokej estetickej úrovni, musíme jej povrch najprv umyť od nasadnutých nečistôt.

Ideálne je na to použiť čistič na terasové dosky, ktorý je špeciálne vyvinutý pre drevoplastové dosky je však vhodný aj na záhradné výrobky z dreva, umelých hmôt, kameňa a umelého kameňa. Odstraňuje nečistoty z drážok, zvlnenia, prasklín a rýh, tiež machy, zašednutie, mastnotu, olej a iné nečistoty. Výrobok je šetrný k životnému prostrediu.

Následne sa na dosky aplikuje impregnácia na drevoplast, ktorá je bezrozpúšťadlová, bezfarebná a vhodná pre všetky povrchy z WPC, drevené záhradné výrobky a plastový nábytok. Je vyrobená z prírodných olejov a voskov, impregnuje savé povrchy. Poskytuje prírodnú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Zabezpečuje odolnosť voči UV žiareniu a vode. Taktiež vytvára odolný štít voči mastnotám vznikajúcim na povrchu v dôsledku používania záhradných grilov.

Produkty pre údržbu drevoplastových dosiek kúpite v našom internetovom eshope

Oleje a vosky

  Image
  • Telefonické objednávky
   +421 48 4700 130
  • Objednávky e-mailom
   objednavky@alk.sk

  • Tovar na sklade
   expedujeme do 24hod.

  • Zákaznícky servis
   a starostlivosť
  • Kamenná predajňa

   Slovenská Ľupča