Aplikácia olejov a impregnácií bez striekania

Spoločnosť Paoloni Onelio & Figlio s.n.c., sa zaoberá výrobou zariadení na aplikáciu impregnácií a olejov určených na povrchovú úpravu dreva. Jedná sa o nanášačky materiálu pri ktorých nie je použitá technológia striekaním.
Pri aplikácii nevzniká nežiadúci aerosol (ako pri striekaní) a taktiež sú minimalizované nároky na odsávanie. Nakoľko sa materiál aplikuje oplachovaním, resp. pomocou aplikačných valčekov a následného vytierania, je možné pomocou týchto zariadení dosiahnuť veľmi vysokú produktivitu pri minimálnych investičných nákladoch.

Aplikácia je priebežná, teda výrobok prechádza zariadením pri ktorom dochádza k aplikácii oleja, resp,. impregnácie a následne sa ukladá do pripravených stojanov v ktorých ďalej vyschýna. Pri aplikácii niektorých olejov je možné dokonca naaplikované výrobky priamo stohovať.

Okrem zariadení na aplikáciu je sortiment rozšírený aj o fládrové brúsky ktoré sa vo veľkej miere využívajú na vytváranie rustikálneho efektu na drevených povrchoch.

Zariadenia firmy Paoloni Onelio & Figlio s.n.c. je možné využiť pri povrchovej úprave drevodomov, obkladov stien, veľkoplošných parkiet, podahovín... Ich obsluha je veľmi jednoduchá, ako aj čas na ich nastavovanie. Veľkou výhodou je jednoduché a rýchle čistenie zariadení po aplikácii.


V nasledovnom videu je možné vidieť princíp alikácie:

 

Image
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča