Menu

Výrobca aplikačnej techniky s veľmi dlhou tradíciou. Značka BINKS je zaradená v zoskupení Finishing Brands, ktorá zastrešuje aj značky Devilbiss a Ransburg.

Výrobný program značky Binks tvoria systémy na aplikáciu náterových hmôť vysokotlakovým spôsobom AIRLESS a AIRLESS+ s podporou vzduchu (aircombi).

Systém Airless je tlakové nanášanie náterových hmôt bez podpory prídavného vzduchu. Náterová hmota je tlačená vysokým tlakom cez trysku a tým dochádza k atomizácii náterovej hmoty na malé časti. Okraje lúča sú ostré a preto je tento systém využívaný hlavne v kovopriemysle na aplikáciu krycích farieb.

Systém AirCombi (AIRLESS+) je tlakové nanášanie náterových hmôt s podporou vzduchu. Náterová hmota je tlačená vysokým tlakom cez trysku, ale za tryskou je lúč ešte usmerňovaný prídavným vzduchom. Tým dochádza k zjemneniu okrajov lúča a jednotlivé prechody a náväznosť nie je na ploche viditeľná. Tento systém je preto najviac používaný v drevopriemysle.

Využitie aplikačnej techniky Binks je veľmi široké. Okrem výroby nábytku a okien je jej použitie bežné v kovopriemysle, keramickom priemysle ale aj na povrchovú úpravu plastových výrobkov.

Binks sa okrem aplikácie zaoberá aj transportom náterových hmôt a iných kvapalín v rámci prevádzok výrobných závodov, pokiaľ je využívaný centrálny skladový systém týchto kvapalín. Čerpadlá sú dodávané na pneumatický, ale aj na elektrický pohon a preto je ich využitie veľmi flexibilné.

aplikačná technika
 • Telefonické objednávky
  +421 48 4700 130
 • Objednávky e-mailom
  objednavky@alk.sk

 • Tovar na sklade
  expedujeme do 24hod.

 • Zákaznícky servis
  a starostlivosť
 • Kamenná predajňa

  Slovenská Ľupča